„Supernova 2018” dziesmu vērtēšanas kārtība

Pieteikšanās „Supernova 2018” sākās 2017.gada 6.septembrī un ilga līdz 15.oktobra pusnaktij. Pirmo reizi konkursa „Supernova” laikā pieteikties varēja tikai gatavas komandas – dziesma un izpildītājs, jo iepriekšējo gadu pieredze liecināja, ka pieņemt tikai dziesmas vai tikai izpildītājus, ar mērķi tiem atrast kādu no konkursā pieteiktajām dziesmām, neattaisnojas. Saņemtais pieteikumu skaits bija mazāks kā iepriekšējās sezonās, bet pieteikumi kļuvuši kvalitatīvāki.

Repertuāra žūrija, kas vērtēja pieteiktās dziesmas, šoreiz bija nedaudz plašāka kā pirmajās trīs sezonās. „Supernova 2018” dziesmas vērtēja mūzikas producents, Pieci.lv mūzikas redaktors un „Supernova 2018” žūrijas vadītājs DJ Rudd, menedžeris, kurš savulaik piedalījies Starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā kā grupas „Prāta vētra” menedžeris Aldis Hofmanis, mūzikas žurnālists un kritiķis Sandris Vanzovičs, Sony Music pārstāvis Mikko Tukiainen, Universal Music Group A&R departaments, “Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” vadītāja Agnese Cimuška, Eirovīzijas kustības atbalstītājs, portāla Delfi žurnālists Edgars Bāliņš, džeza dziedātāja un vokālā pedagoģe Jolanta Gulbe – Paškeviča, Igaunijas elektroniskās mūzikas sensācija, mūzikas producents un izpildītājs NOEP, mūzikas žurnālists un Pieci.lv ētera personība Toms Grēviņš, LTV autoru un izpildītāju konkursa „Supernova 2018” producente Ilze Jansone. Šogad pirmo reizi visas pieteiktās dziesmas varēja vērtēt jebkurš konkursa entuziasts, interese par Tautas žūriju bija ļoti liela, kopumā tika saņemti 152082 dziesmu novērtējumi. Repertuāra žūrijas un Tautas žūrijas vērtējumā bija viens līderis.

Atlases žūrija, kas izvēlējās 21 dalībnieku startiem pusfinālos, pirmo reizi ar dalībniekiem klātienē tikās t/p „Alfa”. Ja Repertuāra žūrija vērtēja tikai dziesmas, neko nezinot par to izpildītājiem, tad Atlases žūrijas uzdevums bija izvērtēt dziesmu un tās izpildītāju kopējā kontekstā - kā dziesmas un izpildītājs „sader” kopā, kādas ir izpildītāja spējas, potenciāls nākotnē, mērķi un plāni, kā tos sasniegt. Atlases žūrijā dalībniekus vērtēja „Supernova 2018” žūrijas vadītājs DJ Rudd, dziedātāja un vokālā pedagoģe Jolanta Gulbe – Paškeviča, mūzikas žurnālists un Pieci.lv ētera personība Toms Grēviņš, projekta „Supernova 2018” producente Ilze Jansone.

Žūrija