Pēc šīs svētdienas “Supernovā” paliks tikai četri labākie

LTV autoru un izpildītāju konkursā “Supernova” divas atlases jau aiz muguras, un no 20 dalībniekiem divos tiešraides koncertos skatītāji kopā ar žūriju izvēlējušies astoņus labākos. Jau šo svētdien pulksten 21:25 LTV1 ēterā būs skatāma konkursa pusfināla tiešraide, kurā no astoņiem “Supernova 2016” dalībniekiem cīņā paliks tikai četri labākie, kas finālā 28. februārī sacentīsies par uzvaru un iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā dziesmu konkursā “Eirovīzija” Stokholmā.

Pirmajā konkursa ceturtdaļfinālā, kas notika 7.februāra vakarā, skatītāju balsojumā pārliecinoši triumfēja Justs, kuram sekoja grupa “Catalepsia”, bet žūrijas uzticību izpelnījās Ivo Grīsniņš-Grīslis un Marta Grigale. Otrajā atlasē laurus plūca Markus Riva, skatītāji otrajā vietā ierindoja “MyRadiantU”, bet žūrija priekšroku deva Martai Ritovai un Samantai Tīnai.

Mūzikas žurnālists Uldis Rudaks šo piektdien radio Pieci.lv raidījumā “Ekspertu panelis”, noklausījies Krievijas, Armēnijas un Maltas pārstāvju “Eirovīzijas” dziesmu fragmentus, atzina, ka Latvija uz pārējo dziesmu fona izklausās labāk. Turpretī producents un menedžeris Juris Millers uzsvēra, ka skaidras prognozes par Latvijas izredzēm “Eirovīzijā” varēs izteikt tikai tad, kad būs zināmi visu valstu pārstāvji, piemetinot: “Lai piedod man skatītāji, bet viņu balsojuma stulbumam reizēm nav robežu.”

 

Arī pusfinālā vērtēšana notiks pēc tāda principa kā līdz šim – pirmās divas vietas ieņems skatītāju favorīti, bet trešā un ceturtā vieta tiks piešķirta pēc žūrijas vērtējuma. Žūrija pusfinālā būs nedaudz mainītā sastāvā – Guntara Rača vietā redzēsim dīdžeju un producentu DJ Rudd jeb Rūdolfu Budzi, kurš jau bija žūrijas sastāvā, kas atlasīja 20 dziesmas no visām 120 iesniegtajām. Žūrija pusfinālā lielāku uzmanību pievērsīs gan dziesmai, gan pašam izpildītājam. Konkursa mērķis ir atrast dziesmu ar starptautiska hīta potenciālu, kā arī harizmātisku, vokāli spēcīgu izpildītāju, kurš spētu ar savu personību uzrunāt skatītājus un klausītājus arī ārpus Latvijas.

Skatītāji varēs balsot gan pa telefonu, gan sūtot SMS, gan arī konkursa mājas lapā http://supernova.lsm.lv/. No viena telefona numura varēs balsot ne vairāk kā piecas reizes.Viena zvana cena – 0,14 eiro. Tiks nodrošināts arī SMS triecienbalsojums (1 SMS = 5 balsis). SMS cena – 0,85 eiro. Lai bez maksas nobalsotu par savu favorītu internetā, būs jādodas uz “Supernova” mājas lapu, jāreģistrējas ar kādu no sociālo tīklu kontiem – Facebook, Twitter vai Draugiem – un no katra konta varēs nobalsot vienu reizi.

 

Pusfināla tiešraidē viesosies sociālo tīklu guru Arturs Mednis, kurš mēģinās prognozēt fināla četrinieku, balstoties uz pusfinālistu un viņu atbalstītāju aktivitāti sociālajos tīklos. TV tiešraidi vadīs Ketija Šēnberga, bet aizkulisēs dalībniekus par viņu sajūtām pēc uzstāšanās iztaujās Toms Grēviņš.

Konkursa “Supernova” uzvarētājs iegūs iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā “Eirovīzijas” dziesmu konkursā, kas šogad norisināsies Stokholmā. Konkursa lieldraugs “Ondo.lv” uzvarētājam nodrošina 5000 EUR lielu stipendiju, kas palīdzēs vēl labāk sagatavoties lielajam uznācienam visas Eiropas priekšā, savukārt skatītājiem “Ondo.lv” sarīkojuši prognožu spēli, kuras uzvarētājs katru nedēļu balvā saņem viedtālruni. Vairāk informācijas ondo.lv mājas lapā.

“Supernova 2016” izpildītāji uzstāšanās secībā:

 

Justs “Heartbeat” (A.Savadogo/A.Savadogo)

Markus Riva “I Can” (M.Ļaksa, E.Jass/M.Ļaksa, E.Jass)

Samanta Tīna “The Love Is Forever” (S.Poļakova/V.Petrovs)

Catalepsia ”Damnation” (E.Francs, J.Kreilis/E.Francs)

Marta Grigale “Choices” (M.Grigale/M.Grigale)

Ivo Grīsniņš-Grīslis “We Are The Light” (I.Viļums/I.Viļums)

MyRadiantU “We Will Be Stars” (J.Driksna/J.Driksna)

Marta Ritova “Not From This World” (M.Ritova/M.Ritova)

 

 

Foto: F64