"Supernova 2017" balsojumā neņems vērā negodīgus datus

Piektdienas vakarā „Supernova 2017” dalībnieku vidū sāka virmot kaislības par negodīgā ceļā ģenerētiem straumēšanas vietnes Spotify datiem, jo dažiem dalībniekiem klausījumu skaits, kas uzrādās mūziķa profilā, kā arī klausīšanās reģioni, kuros mākslinieks iemantojis pēkšņu popularitāti, ir nedaudz pārsteidzoši.

Kā ziņots, „Supernova 2017” ir pirmā Eirovīzijas nacionālā atlase konkursa vēsturē, kur uzvarētāja noteikšanā tiek ņemti vērā reāli mūzikas patērēšanas dati. Sadarbībā ar Spotify konkursa veidotāji pastiprināti seko līdzi oficiālajiem straumēšanas datiem, kuros nav iespējamas negodīgas manipulācijas.

„Sekojot līdzi notikumu attīstībai, mūsu Spotify kolēģis smaidot teica, ka daži dalībnieki acīm redzami aizmirst naktī izslēgt replay pogu savai dziesmai,” saka „Supernova 2017” producente Ilze Jansone. „Negribētos domāt, ka šādas metodes izmanto paši konkursa dalībnieki, viņi noteikti nav tik naivi, lai ticētu, ka tāds globāls uzņēmums kā Spotify nav paredzējis kā atpazīt jebkādas manipulācijas,” skaidro Jansone.

Ja uzvarētāju vajadzētu noteikt šodien tikai pēc straumēšanas datiem uz „Supernova 2017” pusfinālu 19.februārī varētu doties pat septiņi dalībnieki, kuru rezultāti ir ļoti līdzīgi: Pikaso, Anna Zankovska, Linda Leen, Katrīna Cīrule, Lauris Valters, Edgars Kreilis, „Franco Franco” (dalībnieki nosaukti nejaušā secībā).

Pirmais ceturtdaļfināls notiks jau šo svētdien LTV1 21:25, HD kvalitātē visā pasaulē to varēs vērot projekta mājas lapā supernova.lsm.lv. Šogad konkursa tiešraides ir iespēja apmeklēt ikvienam interesentam, biļetes iespējams iegādāties www.ekase.lv.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

Iveta Laure
Lai cik laba dziesma L.V. sita izskatīties nedrīkst, pilnīgs bezstils.
Guntis Grantins
Tauta attopieties,ja nebūs Agnese Rakovska un Trianas Park tad RAČAM un viņa brigādei Liela figa.
Jana Kasparsone
Patika kā Santa nodziedāja, meitene ar balsi, viņai ir izredzes tikt finālā.
Solvita Prikule
Vakara vadītāju koptēls -ārpus visas kritikas. Viens no operas skatuves-otrs no "lauku sētas".
Andris Birze
Cien., Ilze & Supernovas komanda! Interesējos par SUpernovas konkursu un vēlos, lai tas ir profesionāls un caurspīdīgs konkurss. Taču šis raksts noņem caurspīdīgumu nost. Ja kāds klausās savu dziesmu pa dienu un pa nakti, tas ir oficiālais straumēšanas datu rezultāts. Punkts.

Es piekrītu, ka vajag neieskaitīt internetā nopirktos datus (ja to ir iespējams izdarīt). Taču, ja kāds klausās vienu un to pašu dziesmu vairākas reizes, tas nav saistīts ar neoficiālliem datiem. To vajadzēja skaidri izskaidrot no paša sākuma, ko Supernovas komanda nav izdarījusi un tagad cenšas dzīties un labot savas kļūdas, kad balsošanas jau ir sākusies.

Cien.Ilze un komanda! Ja ir nosacījumi, tad tos ir jāpublicē pirms konkursa, ne konkursa gaitā. Es, piemēram, dzīvoju ārpus Latvijas un klausos dziesmas ārpus Latvijas. Jūsu komentārs man lika pārdomāt, cik necaurspīdīga ir balsošanas procedūra.

Necaurspīdīgums un pēkšņie pasīvi agresīvie komentāri sākās ar Ludviga vecumu (kādēļ Supernovai radīt citus nosacījumi kā Eirovīzijai, ja zinām, ka tas ir gavenais konkursa mērķis???) un tagad ar Spotify straumēšanas skaitu, kad viens cilvēks nevar k;ausīties dziesmu atkal un atkal.

Fui, necaurspīdīgajai komandai un pasīvi agresīvajiem komentāriem ('daži dalībnieki aizmirst izslēgt Spotify pa nakti'), kad konkursa balsošana jau ir sākusies.
Artis Kamals
Nu bet ar to taču bija jārēķinās. Ja nav izmantots nekāds klausījumu skaita ģenerators, bet mūziķis atstāj spotify pa nakti ar Repeat pogu, īsti negodīgi jau tas nav. Vispār mazā valstī tāds objektīvs spotify balsojums nav īsti iespējams (līdzīgi kā Like balsojums), jo iespējams pašam ar savu draugu/paziņu palīdzību viegli tikt pirmajā vietā.
Rodrigo Jansons
...varbūt menedžments strādā vai ārpus-mgmt notikumu dēļ pieaug klausījumi? tas taču arī ir variants!