"Supernova 2017" balsojumā neņems vērā negodīgus datus

Piektdienas vakarā „Supernova 2017” dalībnieku vidū sāka virmot kaislības par negodīgā ceļā ģenerētiem straumēšanas vietnes Spotify datiem, jo dažiem dalībniekiem klausījumu skaits, kas uzrādās mūziķa profilā, kā arī klausīšanās reģioni, kuros mākslinieks iemantojis pēkšņu popularitāti, ir nedaudz pārsteidzoši.

Kā ziņots, „Supernova 2017” ir pirmā Eirovīzijas nacionālā atlase konkursa vēsturē, kur uzvarētāja noteikšanā tiek ņemti vērā reāli mūzikas patērēšanas dati. Sadarbībā ar Spotify konkursa veidotāji pastiprināti seko līdzi oficiālajiem straumēšanas datiem, kuros nav iespējamas negodīgas manipulācijas.

„Sekojot līdzi notikumu attīstībai, mūsu Spotify kolēģis smaidot teica, ka daži dalībnieki acīm redzami aizmirst naktī izslēgt replay pogu savai dziesmai,” saka „Supernova 2017” producente Ilze Jansone. „Negribētos domāt, ka šādas metodes izmanto paši konkursa dalībnieki, viņi noteikti nav tik naivi, lai ticētu, ka tāds globāls uzņēmums kā Spotify nav paredzējis kā atpazīt jebkādas manipulācijas,” skaidro Jansone.

Ja uzvarētāju vajadzētu noteikt šodien tikai pēc straumēšanas datiem uz „Supernova 2017” pusfinālu 19.februārī varētu doties pat septiņi dalībnieki, kuru rezultāti ir ļoti līdzīgi: Pikaso, Anna Zankovska, Linda Leen, Katrīna Cīrule, Lauris Valters, Edgars Kreilis, „Franco Franco” (dalībnieki nosaukti nejaušā secībā).

Pirmais ceturtdaļfināls notiks jau šo svētdien LTV1 21:25, HD kvalitātē visā pasaulē to varēs vērot projekta mājas lapā supernova.lsm.lv. Šogad konkursa tiešraides ir iespēja apmeklēt ikvienam interesentam, biļetes iespējams iegādāties www.ekase.lv.