Visas «Supernova» dziesmas jau tagad var vērtēt arī skatītāji

Sākot no šodienas, 18.oktobra, 10:00 konkursam “Supernova” pieteiktās dziesmas jau no pirmās atlases kārtas varēs vērtēt jebkurš mūzikas entuziasts. Konkursa dziesmas tikai ar to nosaukumiem ir publicētas projekta mājas lapā, klausītāji vērtējumu var izteikt, spiežot ikonu “Patīk” vai “Nepatīk”, pie katras dziesmas. Vērtēšana notiks līdz 29.oktobrim 23:59 un šo vērtējumu konkursa atlases žūrija ņems vērā, izvēloties māksliniekus konkursa pusfināliem. Tieši tik pat ilgu laiku dziesmas vērtēs arī profesionāļu žūrija, kurā arī šogad darbosies Latvijas mūzikas eksperti un industrijas pārstāvji no ārvalstīm.


“Šogad pirmo gadu “Supernovā” vairs nevarēja atsevišķi pieteikt tikai dziesmu vai izpildītāju, jo šī prakse iepriekšējās sezonās īsti neattaisnojās, pieteikti varēja tikai gatavas dziesmas ar jau konkrēti zināmiem izpildītājiem. Potenciālo dalībnieku vidū ir gan jau pieredzējuši skatuves mākslinieki, gan jaunas, sevi jau pieteikušas grupas, gan pilnīgi jauni, iepriekš neredzēti un pārsteidzoši izpildītāji,” saka projekta “Supernova” producente Ilze Jansone.

Nākamā konkursa kārta notiks jau 5.novembrī un tajā dalībnieki klātienē tiksies ar atlases žūriju.

“Supernova 2018” fakti:

  • Konkursā “Supernova 2018” saņemti 93 dziesmu pieteikumi, izvērtējot pieteikumu atbilstību konkursa nolikumam, tālākai vērtēšanai nodotas 63 dziesmas.
  • Lai noklausītos visas dziesmas pēc kārtas vismaz vienu reizi, žūrijai vajadzēs nedaudz vairāk kā trīs stundas laika.
  • Lielākā daļa dziesmu ir angļu valodā, piecas dziesmas ir latviešu valodā, viena dziesma ir gan latviski, gan angliski, viena lībiešu un viena spāņu valodā.
  • Seši autori ir iesnieguši divas dziesmas, bet astoņi potenciālie dalībnieki jau iepriekš piedalījušies konkursā “Supernova”.
  • Biežāk izmantotie vārdi dziesmu nosaukumos ir “You” (septiņas reizes), “love” (divas reizes), “war” (divas reizes).