Rahu The Fool laiž klajā savu „Supernova” hitu “Oh, Long River”

Grupa Rahu The fool ir jauna pašmāju blūza banda, kura regulāri koncertē Rīgas un tās apkaimes krogos, strādā pie dubultalbuma ierakstiem, priecājas par pirmo sniegu un piedalās labi zināmajā konkursā “Supernova 2018” ar savu oriģinālkompozīciju “Oh, Long River”.

 

“Oh, Long River”  ir oda vieglās noskaņās kādai īpašai vietai Garupē, kur atrodas viena no grupas satikšanās un sabūšanās vietām – grupas solista Pētera vasarnīca. Garupe ir mistiska vieta, kur gaisā virmo ne tikai jūras šalkas un pupuķu saucieni, bet arī noslēpumainas gaismiņas zvaigznēm klātajās vasaras naktīs, kad pēc kopīgas muzikālas saspēles uz vasarnīcas terases, grupa dodas pastaigā pa piejūras kāpām. Gaismiņas vai laumiņas, reibums vai iedvesma – Garupes skurbums atstāj aiz sevis iespaidu mēģinājumu un ierakstu studijā. Viens no šiem iespaidiem ir tapis par skaņdarbu, savā veidā “paldies” vietai, kura devusi daudz neaizmirstamu mirkļu grupai Rahu The Fool un tās draugiem. Ar šo sajūtu dziesmas veidolā grupa ir tikusi Supernovas pusfinalā, izlaidusi singlu un uzņēmusi rotaļīgu videoklipu ne tik daudz par tēmu kā par sajūtu.

 

 “Oh, Long River” ir viena no topošā dubultalbuma dziesmām.  Rahu The Fool savu pirmo albumu plāno izdot divos diskos - vienā liekot īpatsvaru uz vecajās tradīcijās ieturētu blūzu un tradicionālo džezu un otrā uzsverot Latviešu folkloras un sentēvu sadzīves burvību un vienreizējumu. Grupas sastāvā ir četri cilvēki, un kā bieži grupas koncertos, tā arī albumā - vairākos skaņdarbos dalību ņem arī citi viesmākslinieki.  Albums ir plānots izdošanai šī gada vasarā.

Sadarbojoties ar studiju "Lauska", Rahu The Fool ir iekļauts pagājušā gada etnomūzikas izlasē "Sviests", izpildot tautās un ciemos populāro un asprātīgo Latviešu ziņģi - Saimniekdēli.

Pievienot komentāru