Sākas pieteikšanās konkursa “Supernova” jaunajai sezonai!

Pirmdien, 3. septembrī, pl.10.00 sāksies pieteikšanās Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa “Supernova” piektajai sezonai. Konkursa “Supernova 2019” uzvarētājs iegūs iespēju uzstāties 64. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā – pasaules lielākajā tiešraides TV šovā, ko šogad vēroja 186 miljoni skatītāju Eiropā un visā pasaulē.

 

“Supernova” piektajā sezonā ir veiktas vairākas būtiskas izmaiņas konkursa nolikumā, kas skar gan autorus un dziesmu iesniegšanu, gan izpildītājus. “Šogad konkursā piedalīties varēs arī jaunāki autori un izpildītāji – šajā sezonā “Supernovai” pieteikties var jau no 16 gadu vecuma. “Par to daudz diskutējām, un bija dažādi argumenti par un pret, tomēr uzskatām, ka kopumā konkurss no tā varētu iegūt,” skaidrokonkursa producente Ilze Jansone. No 16 gadu vecuma konkursā varēs piedalīties gan autori, gan izpildītāji, gan producenti.

Pirmā žūrija, kas vērtēs iesniegtās dziesmas, zinot tikai to nosaukumus, bet nezinot ne autorus, ne producentus, ne izpildītājus, šajā sezonā būs veidota no Latvijas vadošo radio staciju pārstāvjiem. “Mēs meklējam radio hitu, tāpēc ir tikai loģiski, ka radio cilvēki ir tie, kuri pirmie izvērtē dziesmas. Tieši viņi ir tie, kuri ikdienā nosaka to, kas skan radio stacijās,” izvēli pamato “Supernova” žūrijas vadītājs DJ Rudd.

Viens no konkursa “Supernova” mērķiem ir veicināt Latvijas autoru, producentu un izpildītāju eksportspēju, kā arī sadarbību ar ārvalstu producentiem un autoriem. Arī šogad konkursa ietvaros notiek sadarbība ar pasaulē lielāko mūzikas ierakstu kompāniju “Universal Music Group”. Tāpat konkursa mērķis ir palīdzēt augt un attīstīties nozarei kopumā. Tāpēc saglabāta iespēja ārvalstu producentiem un autoriem piedalīties dziesmu tapšanā. Nolikums paredz, ka ārvalstu pilsoņi var piedalīties kā izpildītāji grupas sastāvā.

Būtiskas izmaiņas ir arī dziesmu iesniegšanas kārtībā – nolikums nosaka, ka dziesmai jābūt profesionāli ierakstītai un maksimāli jāreprezentē autoru ideja. Iekļūstot nākamajā atlases kārtā, izmaiņas ir pieļaujamas, taču organizatori patur tiesības neizskatīt nevīžīgi ierakstītas demo versijas. “Manuprāt, iesniegtā darba kvalitāte atspoguļo mākslinieka attieksmi un gatavību pārstāvēt savu valsti lielākajā TV šovā Eiropā,” stāsta žūrijas vadītājs DJ Rudd.

 

Dziesmas konkursam iespējams pieteikt projekta mājaslapā līdz 21. oktobra pl. 23.59.

Atgādināsim, ka “Supernova” ceturtās sezonas uzvarētāja bija dziedātāja Laura Rizzotto, kura ar pašas sacerēto dziesmu “Funny Girl” 63. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā ierindojās otrā pusfināla 12. vietā. Latvijas pārstāves dziesmu augstu novērtēja žūrija no Francijas, Vācijas un Ukrainas, piešķirot 10 punktus jeb otro vietu pusfinālā, savukārt TV skatītāju balsojumā Latvijai vislielāko atbalstu izrādīja Gruzija, Polija un Dānija.