“Supernova” jaunās sezonas dalībnieki parāda sevi žūrijai. Sākas tautas balsojums!

Sākot no šodienas, 26. novembra, Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa “Supernova” mājas lapā ikviens mūzikas entuziasts var noskatīties piektās sezonas pretendentu uzstāšanos atlases žūrijas priekšā un novērtēt konkursam pieteiktās dziesmas, kas izturējušas pirmo atlases kārtu. Balsojums konkursa "Supernova" mājaslapā turpināsies līdz 30. novembra 12.00 pēc Latvijas laika.

 

Visas konkursa “Supernova” piektās sezonas pretendentu uzstāšanās atlases žūrijas priekšā ir publicētas projekta “YouTube” kontā un mājas lapā supernova.lsm.lv, un klausītāji savu vērtējumu par katru uzstāšanos var izteikt, spiežot ikonu “Par”, “Pret” vai “Rezerve”. Vērtējot iepriekšējās “Supernova” sezonas dalībniekus, tautas žūrijas aktivitāte bija necerēti liela – kopumā tika saņemti vairāk nekā 152 tūkstoši novērtējumu. Interesanti, ka tautas un repertuāra žūrijas domas pērn sakrita un visaugstāk tika novērtēta viena un tā pati dziesma – Edgara Kreiļa sarakstītā un izpildītā “Younger Days”.

“Supernova” piektajai sezonai kopumā tika pieteiktas 83 dziesmas, no kurām 64 dziesmas atbilda konkursa nolikumam un tās vērtēja repertuāra žūrija. Šīs žūrijas sastāvā bija mūzikas ierakstu izdevniecības “Universal Music Group” pārstāvji un to Latvijas vadošo radio staciju pārstāvji, kas ikdienā atskaņo un palīdz popularizēt Latvijā radītu mūziku. Pēc pirmās kārtas, kurā repertuāra žūrijas pārstāvji dziesmas klausījās, nezinot ne to izpildītājus, ne autorus, ne producentus, uz otro atlases kārtu klātienē tika aicināti 33 dalībnieki.

Konkursa otrās atlases kārtas žūrijas sastāvā šogad bija “Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas Mūzikas eksports” izpilddirektore Agnese Cimuška-Rekke, “Radio SWH” programmu producents un mūziķis Artis Dvarionas, “Supernova” žūrijas priekšsēdētājs, “Latvijas Radio 5 - Pieci.lv” mūzikas redaktors un mūzikas producents DJ Rudd, kā arī “Supernova 2019” producente Ilze Jansone.

“Tā kā šī gada nolikumā noteikts, ka pieņemam tikai gatavas dziesmas nevis demo versijas, un jau pieteikšanās brīdī ir jābūt zināmiem visiem dziesmas izpildītājiem un konkrētai komandai, gaidījām mazāku pieteikumu skaitu, jo gatavas dziesmas iesniegšana prasa nopietnu ieguldījumu un lielu darbu,” atklāj “Supernova 2019” producente Ilze Jansone. Tos 16 dalībniekus, kuri piedalīsies konkursa pusfinālos, Latvijas Televīzija izziņos 5. decembrī. Pirmā pusfināla cīņa tiks aizvadīta 26. janvārī.