Biežāk pieļautās kļūdas “Supernova" pieteikuma anketās

Konkurss norit jau sesto gadu, pieteikšanās nosacījumi gadu no gada nav īpaši mainījušies, tāpat nemainās arī biežāk pieļautās kļūdas pieteikuma anketās. Konkursa nolikums un pieteikuma anketas nosacījumi ir izstrādāti tāpēc, lai pieteikšanās gaita un tālākā konkursa norise notiktu bez starpgadījumiem. Konkursā netiek pieņemtas nepilnīgi, pavirši vai nepareizi aizpildītas anketas. Beigu termiņš pieteikumiem ir 20.novembra 23:59, ja plānojat pieteikuma anketas aizpildīt pavirši un nepilnīgi, ieplānojiet vismaz pāris dienas, kas būs nepieciešamas labojumu veikšanai un atkārtotai anketu aizpildīšanai.

Biežāk uzdotie jautājumi un pieļautās kļūdas līdz šim:

Vai dziesmai tiešām jābūt trīs minūtes garai?
Jā, tā drīkst būt īsāka, bet ne garāka.


Vai var iesniegt demo versiju?
Var iesniegt versiju, kura nav 100% pabeigta, bet jāņem vērā, ka žūrija dos priekšroku dziesmām, kurām ir skaidra aranžija.


Vai es varu iesniegt dziesmu un tad jūs paši tai atradīsiet izpildītāju vai arī es izpildītāju sameklēšu, kad jūs paņemsiet dziesmu konkursā?
Nē, konkursā tiek pieņemti tikai nokomplektēti sastāvi - dziesma un izpildītājs. Dziesmas, kuras pieteiktas bez izpildītājiem, konkursā netiks pieņemtas. Mainīt dziesmas izpildītāju vai sastāvu no dziesmas pieteikšanas brīža nav atļauts. Pieteikums tiek vērtēts kā viss kopums, jau no pirmā mirkļa, kad tas ir iesniegts.


Vai es varu sarunāt, ka dziesmu iesniedzu nākamnedēļ, jo man backvokāls netiek / taustiņnieks pirkstu salauza / man nav grupas fotogrāfijas / nevaru nofilmēt video?
Nē, pieteikšanās sākās 10.oktobrī un ilgst sešas nedēļas, plāno iesniegšanu laicīgi.


Vai tad Jūs nezināt kā es dziedu?
Pat, ja Tu esi Elīna Garanča (kaut gan ticam, ka viņa nekad neuzdotu šādu pretjautājumu arī tad, ja pēkšņi piedalītos konkursā), pieteikšanās process un prasības ir vienādas visiem dalībniekiem un kā Tu izpildi konkursam pieteikto dziesmu, mēs tik tiešām nezinām.


Publicitātes fotogrāfija - tā ir fotogrāfija, kurā redzams izpildītājs vai grupa pilnā sastāvā, publicitātes fotogrāfija ir reprezentatīvs materiāls, kam jārada priekšstats par grupu vai izpildītāju, tai jābūt nesen tapušai. Links uz profila bildi, kur stāvat pie palmas eksotiskā valstī savā pirmajā ārzemju braucienā pirms pieciem gadiem un Jūs knapi var saskatīt, nav publicitātes fotogrāfija. Un nē, mēs to nelejuplādēsim paši no Jūsu sociālo tīklu profila.


Video - jābūt nofilmētam horizontāli, vienā kadrā un tajā jums jāizpilda konkursam pieteiktā dziesma, video nedrīkst būt montēts, tam nedrīkst būt veikta balss apstrāde. To var filmēt mēģinājumu telpā vienkāši ar telefonu.  Šajā video žūrijai primāri jādzird vokālista balss un jāredz grupa vai izpildītājs. Telefona video no koncertiem klubos vai korporatīvajiem pasākumiem ir ļoti grūti izmantojami vērtēšanā, tam nav jābūt profesionālam TV ierakstam, arī ar telefonu var nofilmēt saprotamu materiālu. Šis video NAV dziesmas video klips.


Autori - Neatkarīgi no tā cik un kuru valstu pilsoņi vai patstāvīgie iedzīvotāji piedalās dziesmas tapšanā, ārvalstu autoru daļa dziesmas autoru daļā, ko reģistrē AKKA/LAA vai citas valsts autortiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācija, drīkst būt līdz 30%. Producenta daļa, ko reģistrē Laipa vai citas valsts blakustiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācija, arī līdz 30%.  


Konkursā drīkst piedalīties no 16 gadu vecuma.