“Supernova 2020” žūrija : Novēlam skatītājiem izvēlēties Eirovīzijas konkursam vispiemērotāko dziesmu

Jau šovakar LTV1 tiešraidē uzzināsim, kurš uzvarēs Latvijas Televīzijas (LTV) autoru un izpildītāju konkursā “Supernova 2020” un iegūs tiesības pārstāvēt Latviju 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Roterdamā, Nīderlandē. Lai arī uzvarētāju šoreiz pilnībā noteiks skatītāju balsojums, dalībnieku priekšnesumus šovakar vērtēs arī žūrija.

Šogad žūrijā redzēsim pa vienam pārstāvim no visām trim Baltijas valstīm – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kā arī pārstāvi no mūzikas ierakstu izdevniecības “Universal Music Group”.

Latviju žūrijā pārstāvēs “Radio SWH” programmu producents un mūziķis Artis Dvarionas, kurš konkursa “Supernova” žūrijā ir otro gadu. Viņš labi pārzina dziesmas tapšanas ceļu – no idejas līdz klausītāju un kritiķu novērtētam hitam. Radio jomā Artis strādā jau 25 gadus, producējot un vadot raidījumus, kā arī populārāko dziesmu topus. Viņa pārziņā ir arī radio rotācijā iekļaujamo dziesmu izvēle. Kā dziesmu autors, vokālists un menedžeris vienā no savulaik pašmāju alternatīvā roka redzamākajām grupām “R.A.P.” Artis Dvarionas ir saņēmis vairākas Mūzikas ierakstu Gada balvas.

“Konkursa “Supernova” skatītājiem, kuri šogad būs galvenie un vienīgie uzvarējušās dziesmas noteicēji, novēlu izvēlēties Eirovīzijas konkursam vispiemērotāko dziesmu. Lieliski, ja tā vienlaikus ir arī laba un gaumīga, taču tieši piemērotība starptautiskajam konkursam, manuprāt, ir vissvarīgākais kritērijs, jo Eirovīzijai ir sava, ļoti izteikta frekvence, kuru pirms balsošanas par kādu no “Supernova” priekšnesumiem būtu labi uztaustīt. Iespējams, tieši šogad mēs atkal varēsim būt lepni. Lepni par Latvijas augsto vietu Roterdamā,” pārdomās pirms fināla dalās Artis Dvarionas.

No Igaunijas žūrijā redzēsim Mārju Merivo-Parro, kaimiņvalsts jaunās alternatīvās mūzikas raidstacijas “Raadio 2” satura izpildredaktori. Mārja regulāri uzstājas starptautiskās konferencēs un piedalās diskusiju paneļos, kā arī žūrijās ar mūziku saistītos notikumos. Ieguvusi darba pieredzi arī Amerikas radiostacijās, Mārja veido raidījumu “Estonauts” Latvijas raidstacijā NABA un Igaunijā producē ikmēneša TV šovu par mūzikas žurnālistiku.

“Es vienmēr jūtos īpaši, šķērsojot to iedomāto līniju, kas šķir mūsu valstis, jo manī mīt dziļa apbrīna par Baltijas valstu mantojumu. Esot daļa no konkursa “Supernova” žūrijas, es piedzīvoju to, kā popkultūra kļūst daļu no kultūras vēstures. Esmu patīkami satraukta un nevaru vien sagaidīt brīdi, kad atklāšu, kāds ir Latvijas skanējums šogad,”  saka Mārja Merivo-Parro.

No Lietuvas žūrijai pievienosies Gerūta Griniūte – šī gada Eirovīzijas nacionālās atlases žūrijas locekle Lietuvā, kā arī kaimiņvalstī iecienīta dažādu televīzijas šovu un kultūras pasākumu vadītāja. Ieguvusi bakalaura grādu pianistes specializācijā, kā arī maģistra grādu analītiskajā žurnālistikā, Gerūta ir idejas autore un vadītāja TV raidījumam “Tarp dalių (ne)plojama”, kas stāsta par profesionālo mūziku.

“Eirovīzijā vienmēr atbalstu visas trīs Baltijas valstis, un esmu ļoti priecīga par iespēju vērot Latvijas nacionālās atlases konkursu klātienē. Lietuvai no Latvijas būtu ko pamācīties, jo mūsu valsts joprojām ir ceļā uz savu pirmo uzvaru Eirovīzijā,” atzīstas Gerūta Griniūte. 

Jau ceturto gadu konkursa “Supernova” žūrijā ir Petri Mannonens, “Universal Music Group” Baltijas reģiona vadītājs un komercdirektors Somijā, kurš piedalījies gan dziesmu izvērtēšanā atlases kārtās, gan vēros dalībnieku priekšnesumus finālā.

“Esmu gandarīts atkal būt “Supernova” žūrijas sastāvā un, pateicoties šim LTV konkursam, sekot līdzi Latvijas mūzikas tirgus attīstībai. Konkurss lieliski atspoguļo jaunākās muzikālās vēsmas gan jaunu mākslinieku, gan jau pieredzējušu mūziķu izpildījumā, un palīdz virzīties uz priekšu tiem, kuri mērķtiecīgi strādā pie savas muzikālās karjeras attīstības ne tikai Latvijā, bet potenciāli arī Eiropas mērogā,” saka Petri Mannonens.  

Šovakar viss TV skatītāju rokās! Balsot varēs internetā, zvanot un sūtot īsziņu

Jau ziņots, ka par konkursa “Supernova 2020” uzvarētāju kļūs tas dalībnieks, kurš balsošanas laikā būs ieguvis vislielāko balsu skaitu. Skatītāju telefonbalsošana un SMS balsošana, kā arī balsojums tiešsaistē konkursa mājas lapā https://supernova.lsm.lv/lv/ sāksies pēc pēdējās fināla dziesmas izskanēšanas un ilgs vismaz 10 minūtes.

No viena tālruņa numura par vienu dalībnieku, zvanot un sūtot SMS, būs atļauts nobalsot tikai vienu reizi jeb viens zvans un viena īsziņa no viena numura. Savukārt, balsojot internetā, no vienas IP adreses par vienu dalībnieku varēs nobalsot ne vairāk kā piecas reizes. (Papildu informācija par balsošanu: https://supernova.lsm.lv/lv/balsoshanas-nolikums/).

65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kas maijā notiks Roterdamā, Nīderlandē, piedalīsies 41 dalībvalsts. Latvijas pārstāvis uzstāsies otrajā pusfinālā, kas notiks 14. maijā, un  par vietu finālā cīnīsies ar dalībniekiem no Igaunijas, Dānijas, Austrijas, Šveices, Somijas, Moldovas, Sanmarino, Serbijas, Islandes, Čehijas, Grieķijas, Bulgārijas, Armēnijas, Gruzijas, Portugāles un Albānijas. Visas minētās otrā pusfināla valstis, kā arī Francija, Lielbritānija un Spānija no tā saucamā “lielā piecinieka” varēs balsot par Latvijas dziesmu, panākumu gadījumā ļaujot tai startēt Eirovīzijas finālā.  

 “Supenova 2020” tiešraidi skatieties ŠOVAKAR pl.21.25 LTV1 un tiešsaistē REPLAY.lv, kā arī ar surdotulkojumu LTV7.