Konkursa “Supernova 2020” finālu kopumā skatījušies vairāk nekā 170 tūkstoši cilvēku

LTV autoru un izpildītāju konkursa “Supernova 2020” finālu LTV1 un LTV7 skatījušies vairāk nekā 145 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no 4 gadiem, liecina pētījumu kompānijas “Kantar TNS” apkopotie konsolidētās televīzijas dati, savukārt tiešsaistē pārraidi vērojuši vairāk nekā 27 tūkstoši skatītāju no 75 pasaules valstīm.

 

Nedaudz vairāk kā puse skatītāju (56%), kas “Supernova 2020” gaitai sekoja interneta platformā REPLAY.lv, bija no Latvijas, bet pārējie – no 74 citām pasaules valstīm. TOP 15 valstis, kurās bija visvairāk skatītāju, ir Vācija, Lielbritānija, Polija, Nīderlande, Spānija, Francija, ASV, Lietuva, Norvēģija, Zviedrija, Igaunija, Somija, Krievija, Īrija un Dānija. Eksotiskāko galamērķu vidū, ko izdevās sasniegt Latvijas konkursam, ir Paragvaja, Gvatemala, Ekvadora, Kostarika un Maurīcija. “Supernova 2020” pārraide tiešsaistē piesaistīja arī skatītājus no Austrālijas, kas tikai dažas stundas iepriekš bija izvēlējušies savu pārstāvi dalībai šī gada Eirovīzijā.

Jau ziņots, ka “Supernova 2020” uzvarēja un tiesības pārstāvēt Latviju 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Roterdamā, Nīderlandē, ieguva dziedātāja Samanta Tīna ar dziesmu “Still Breathing”. Video straumēšanas platformā YouTube Latvijas pārstāves dziesmai  konkursa “Supernova” kanālā izvietotajiem video ir kopumā vairāk nekā pusmiljons skatījumu –  Samantas priekšnesumam atlases kārtā ir 190 tūkstoši skatījumu,  finālā – 261 tūkstotis, savukārt pēc uzvaras TV šovā – teju 70 tūkstoši skatījumu.  Laikā no šī gada 1. janvāra līdz konkursa finālam 18. februārī “Supernova” kanālā ievietotajam video saturam ir 1,6 miljoni skatījumu, savukārt kanāla kopējais skatījumu skaits ir gandrīz 6 miljoni skatījumu.

Samanta Tīna jau aktīvi gatavojas Eirovīzijai

Jau šobrīd Samanta Tīna aktīvi gatavojas Eirovīzijai. Lai popularizētu dziesmu, plānots, ka tuvāko pāris mēnešu laikā Latvijas pārstāve apmeklēs vairākus ar starptautisko konkursu saistītus pasākumus Eirovīzijas faniem un mediju pārstāvjiem, kas noritēs Zviedrijā, Lielbritānijā, Izraēlā, Spānijā un Nīderlandē. Aizvadītajā nedēļas nogalē Samanta Tīna uzstājās Lietuvas Eirovīzijas nacionālās atlases konkursa finālā, ko tiešraidē pārraidīja Lietuvas nacionālā televīzija LRT.

14. maijā Roterdamā Samanta Tīna ar dziesmu “Still Breathing” uzstāsies starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa otrajā pusfinālā, un par vietu finālā cīnīsies ar konkursa dalībniekiem no Igaunijas, Dānijas, Austrijas, Šveices, Somijas, Moldovas, Sanmarino, Serbijas, Islandes, Polijas, Čehijas, Grieķijas, Bulgārijas, Armēnijas, Gruzijas, Portugāles un Albānijas. Saskaņā ar Eirovīzijas balsošanas noteikumiem, par Samantas Tīnas izpildīto dziesmu balsot varēs visas iepriekš minētās valstis, kas piedalās otrajā pusfinālā kopā ar Latviju, kā arī Francija, Lielbritānija un Spānija no tā saucamā “lielā piecinieka”, kuras finālam kvalificējas bez piedalīšanās pusfinālos.