Pieteikt dziesmu konkursam «Supernova 2016»

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Kulturkukas
Nolēmu ieskatīties pieteikuma anketā un varbūt pieteikt kādu savu dziesmu šim konkursam, tomēr mani samulsināja LTV prasība piekrist sekojošam:
- autors apliecina, ka bez atlīdzības piešķir LTV tiesības izmantot tā darbu jebkādā veidā, ieskaitot tiesības uz fotogrāfiju izmantošanu, tai skaitā ar tālāk nodošanas tiesībām

Un, atklāti sakot, šāds punkts mani kā autoru galīgi neiedvesmoja. Tāpēc nolēmu vērsties pie AKKA-LAA ar jautājumu: "Vai Jūsuprāt tas ir likumīgi, šādu prasību izvirzīt? Ir taču noteikti minimālie tarifi par autordarbu izmantošanu televīzijā! Nemaz nerunājot par LTV apetīti uz autordarbu tālāk nodošanas tiesībām izmantošanai citviet bez atlīdzības pašam autoram. Manuprāt, tā ir kārtējā parazitēšana uz jauno un ne tik jauno bet nepieredzējušo autoru rēķina, pašam LTV medijam slēpjoties aiz cēlas idejas par latviešu kultūras poularizēšanu."

AKKA-LAA izpilddirektores vietniece Anita Sosnovska atbild:
"Piedāvātais līgums nav korekts nekādā ziņā. LTV vēlas atsavināt tiesības, kuras tā pati nemaz nevarēs realizēt un kuras tai nemaz nav vajadzīgas.

Piedāvājums atgādina 90.gadus, kad šādi līgumi bija bieži sastopami, taču rodoties apjausmai (esam lasījuši lekcijas, sūtījuši vēstules, rakstījuši rakstus), ko nozīmē autora tiesības, par šāda tipa līgumiem sen nebijām dzirdējuši.

Esam ne reizi vien analizējuši LTV līgumus saistībā ar autortiesībām, taču atkal un atkal sastopamies ar autoru darbu izmantotāju rīcību, kas robežojas ar šantāžu."

http://ieej.lv/iuHCX