Par konkursu

Atceries to savādo sajūtu, kad koncertā sāk spēlēt tavu iemīļotāko dziesmu? Pār muguru pārskrien skudriņas, tu sāc dziedāt līdzi, pār tevi un apkārtējiem pāršalc maģisks emociju vilnis. Tevī ielaužas neizskaidrojama enerģija - tik spēcīga, ka uz mirkli aizmirsti, kur atrodies un viss, ko spēj - ir baudīt šo skaisto mirkli.

Līdzīgi kā supernova - zvaigzne eksplodējot izdala vairāk enerģijas kā saule spēs izstarot visas savas dzīves laikā. Tas ir maģisks brīdis - ar ātrumu līdz 30 000 kilometriem sekundē visumā tiek izmestas gāzes un putekļi, rodas neatkārtojams gaismu šovs, kas izgaismo un šokē galaktikas un visumu.

Latvijas Televīzija (LTV) pazīst šo sajūtu, un tieši tāpēc dziesmu autoru un izpildītāju konkursa “Supernova 2017” mērķis arī šogad ir atrast spožus māksliniekus un spilgtus populārās mūzikas skaņdarbus, kas varētu ikvienam no mums ikdienā sagādāt vēl vairāk patīkamu un emocionālu muzikālu pārdzīvojumu. “Supernova” mērķis ir radīt jaunu muzikālu eksploziju, kas ar skanīgu enerģiju pārņemtu ne vien Latviju, bet visu Eiropu vai pasauli.

„Supernova” uzvarētājs saņems iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā dziesmu konkursā “Eirovīzija” Ukrainā, kā arī iespēju sadarboties ar reģiona vadošo mūzikas izdevniecību “Universal Music Group”.

Konkursa pirmās sezonas uzvarētāja Aminata ar dziesmu “Love Injected” “Eirovīzijas” dziesmu konkursā ieguva augsto sesto vietu. Viņa pie sasniegtā nav apstājusies, demonstrējot patiesi spožu debiju un saņemot nominācijas Latvijas Mūzikas Ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons” sešās kategorijās. Stokholmā Aminatas sarakstītā dziesma Justa izpildījumā ieguva 16.vietu un nākamajai “Eirovīzijas” sezonai Aminata rakstīja dziesmas kopā ar jau pieredzējušiem šīs jomas profesionāļiem, lai kā autore piedalītos citu valstu konkursos visā Eiropā.

Otrās sezonas “Supernova” uzvarētājs Justs ar koncertiem visas vasaras garumā uzstājies visā Latvijā, arī lielākajos vasaras festivālos un pilsētu svētkos. Jau starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa fināla laikā viņš laida klajā divas savas dziesmas gan latviešu, gan angļu valodā. Justa paša sarakstītā dziesma “Ko Tu dari?” šobrīd ieņem stabilu vietu Latvijas lielāko radio staciju rotācijās.