Par konkursu

Vai atceries to savādo sajūtu, kad koncertā sāk spēlēt tavu iemīļotāko dziesmu? Pār muguru pārskrien skudriņas, tu sāc dziedāt līdzi, pār tevi un apkārtējiem pāršalc maģisks emociju vilnis. Tevī ielaužas neizskaidrojama enerģija - tik spēcīga, ka uz mirkli aizmirsti, kur atrodies un viss, ko spēj - ir baudīt šo skaisto mirkli.

Līdzīgi kā supernova - zvaigzne eksplodējot izdala vairāk enerģijas kā saule spēs izstarot visas savas dzīves laikā. Tas ir maģisks brīdis - ar ātrumu līdz 30 000 kilometriem sekundē visumā tiek izmestas gāzes un putekļi, rodas neatkārtojams gaismu šovs, kas izgaismo un šokē galaktikas un visumu.

Latvijas Televīzija (LTV) pazīst šo sajūtu, un tieši tāpēc dziesmu autoru un izpildītāju konkursa “Supernova 2018” mērķis arī šogad ir atrast spožus māksliniekus un spilgtus populārās mūzikas skaņdarbus, kas varētu ikvienam no mums ikdienā sagādāt vēl vairāk patīkamu un emocionālu muzikālu pārdzīvojumu. “Supernova” mērķis ir radīt jaunu muzikālu eksploziju, kas ar skanīgu enerģiju pārņemtu ne vien Latviju, bet visu Eiropu vai pasauli.

„Supernova” uzvarētājs saņems iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā dziesmu konkursā “Eirovīzija” Portugālē, kā arī iespēju sadarboties ar reģiona vadošo mūzikas izdevniecību “Universal Music Group”.

Konkursa pirmās sezonas uzvarētāja Aminata ar dziesmu “Love Injected” “Eirovīzijas” dziesmu konkursā ieguva augsto sesto vietu. Viņa pie sasniegtā nav apstājusies, demonstrējot patiesi spožu debiju un saņemot nominācijas Latvijas Mūzikas Ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons” sešās kategorijās. Stokholmā Aminatas sarakstītā dziesma Justa izpildījumā ieguva 16.vietu un nākamajai “Eirovīzijas” sezonai Aminata rakstīja dziesmas kopā ar jau pieredzējušiem šīs jomas profesionāļiem, lai kā autore piedalītos citu valstu konkursos visā Eiropā.

Otrās sezonas “Supernova” uzvarētājs Justs ar koncertiem visā Latvijā, arī lielākajos vasaras festivālos un pilsētu svētkos. Jau starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa fināla laikā viņš laida klajā divas savas dziesmas gan latviešu, gan angļu valodā. Justa paša sarakstītā dziesma “Ko Tu dari?” ieņēmusi stabilu vietu Latvijas lielāko radio staciju rotācijās, pēc konkursa nākušas klajā vēl vairākas veiksmīgas kompozīcijas. 2017.gada nogalē Justs pieņēma vēl vienu izaicinājumu - uzrakstīt mūziku deju izrādei studijai “Dzirnas” Justs un grupa “Tax Free” arī paši piedalās izrādē. 

„Supernovas” trešajā sezonā uzvaras laurus plūca grupa „Triana Park” ar dziesmu „Line”. Grupa turpina aktīvi strādāt, šobrīd notiek pie jauna albuma, kura pirmo singlu prezentēs „Supernova 2018” ietvaros. Visu trīs „Supernovas” uzvarētāju dziesmas 2017. gadā iekļuvušas ikgadējā "ESC 250" dziesmu topā kurā, par dziesmām balso aktīvākie Eirovīzijas fani.