Žūrija

Linda Leen

Konkursa “Supernova” žūrijai ir pievienojusies dziedātāja Linda Leen, kura ir viena no apbalvotākajām un atzītākajām personībām Latvijas mūzikā – dziedātāja, mūzikas un tekstu autore, ierakstu un koncertu producente, mūzikas izdevniecības "Chameleon Sounds" īpašniece.

Bieži Lindu mēdz saukt par muzikālu hameleonu, jo muzikālās programmas Linda Leen veido meistarīgi un rūpīgi, savienojot populāro mūziku ar džezu, klasiku, pasaules mūziku, rokmūziku un akadēmisko mūziku. Tikpat bieži mēdz apbrīnot viņas emocionāli piesātinātās uzstāšanās koncertos. Ar krāšņiem solokoncertiem viņa piepildījusi tādas Latvijas lielākās skatuves un zāles kā Arēna Rīga, Latvijas Nacionālā opera, Dzintaru koncertzāle, "Lielais Dzintars", Dailes teātris un priecējusi neskaitāmus tūkstošus fanu. Kopš 2000. gada ir izdoti seši Lindas solo albumi, trīs koncertu DVD/Bluray. Tāpat Linda saņēmusi sešus “Zelta mikrofonus”, muzikālo televīziju un stila balvas.

Linda Leen labi pazīstama arī ar veiksmīgām sadarbībām – gan muzicējot kopā ar latviešu, gan pasaulē zināmiem māksliniekiem. Viņa ir uzstājusies kā īpašais viesis Meisijas Grejas un “Pet Shop Boys” koncertos Rīgā, ierakstījusi duetus ar kulta grupu “Mumij Troll”, Latvijas lielāko grupu “Prāta vētra” un holandiešu zvaigzni Alenu Klarku (Alain Clark), britu džeza dziedātāju Pīteru Grantu (Peter Grant). Vairākos ierakstos un Lindas koncertos piedalījušies visi Latvijas profesionālie simfoniskie orķestri. Albuma “Chameleon” ierakstā "Sphere Studios" Londonā Linda Leen sadarbojusies ar “Simply Red”, Enijas Lenoksas (Annie Lenox), Džefa Beka (Jeff Beck) producentu Endiju Raitu (Andy Write) no Lielbritānijas, savukārt dziesma "Pink Glasses" ierakstīta "Calux Mastering" studijā Berlīnē, līdzdarbojoties producentam Nīlam Zauderhukam (Niels Zuiderhoek).

Ieguvusi izglītību Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas koledžā Vokālajā nodaļā – akadēmiskās dziedāšanas klasē kā pedagogs. Šobrīd Linda Leen savu talantu realizē fotogrāfijā, gatavojas Valentīndienas koncertiem “Sapnis par vasaras nakti”, un viņu saista mentores darbs.

Linda pārstāv viedokli, ka Latvijai nav obligāti jāuzvar Eirovīzijā, galvenais ir parādīt sevi pēc iespējas labāk un izmantot starptautiskā konkursa sniegtās iespējas: “Eirovīziju galvenokārt redzu kā platformu māksliniekam, kurš ir identitātes un radošajā ziņā noformējies un gatavs nākamajam solim savā karjerā - starptautiskam tirgum. Manuprāt, svarīgāka par ieņemto vietu finālā ir iespēja konkrētajam māksliniekam sasniegt jaunu auditoriju, kas, iepazīstot šo jauno mākslinieku, pēc tam vēlas sekot viņa muzikālajām gaitām, klausās un pērk mūziku. Eirovīzija veido un paplašina koncertdzīves un augsta līmeņa sadarbību iespējas. Ir jāsaprot, ka reizi gadā mums ir dotas 3 minūtes Eiropas nacionālo TV kanālu visskatītākajā laikā 200 miljonu auditorijai. Šādu iespēju mūzikas industrijā nav iespējams ne nopirkt, ne kādi citādi noorganizēt. Šī iespēja ir jāizmanto gudri!”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Anna Pakalnišķe
Supernova.2019